09. 06. 2023.
Home / Fudbal / Intervju sa Aleksandrom Veselinovićem, šefom struke Čukaričkog
aleksandar_veselinovic1

Intervju sa Aleksandrom Veselinovićem, šefom struke Čukaričkog

Čukarički se u četvrtak vratio sa mini priprema na Zlatiboru. Šef struke Aleksandar Veselinović dao je igračima dva slobodna dana, a u nedelju će ekipa nastaviti sa pripremama za derbi meč sedmog kola Super lige protiv Crvene zvezde na Banovom brdu (petak, 11. septembar, 19 časova).

– Još pre dve nedelje smo doneli odluku da dođemo u hotel „Buket“ na Zlatiboru, gde smo već proveli drugu fazu letnjih priprema. Cilj je bio jednostavan, da tokom reprezentativne pauze grupu igrača koji su cele ove godine podneli najveći teret osvežimo, a da drugu grupu koja je iz raznoraznih razloga bila van trenažnog procesa, uvodimo u tim. Naše igrače krasi zajedništvo, dobra atmosfera, iskoristili smo ovih nekoliko dana da to podignemo na još viši nivo – kazao je šef struke Čukaričkog, Aleksandar Veselinović.

Brđani su na Zlatiboru radili u okrnjenom sastavu, pre svega zbog činjenice da imaju čak osam reprezentativaca, u četiri različite selekcije, a svih osmorica su u prvom timu.

– Sa jedne strane moramo da budemo zadovoljni što Čukarički, kao niko u Srbiji, u ovom momentu ima osam reprezentativaca. Imamo četiri mlada reprezentativca Srbije, Petrovića, Kamenovića, Birmančevića i Šarića, dva mlada reprezentativca Bosne i Hercegovine, Kovača i Savića, mladog reprezentativca Crne Gore Rakonjca i Lukića, koji je sa selekcijom do 19 godina, a sa nama je u prvom timu od početka sezone. Oni su produkt opredelenja kluba i rada svih nas, velika su perspektiva Čukaričkog i uopšte srpskog fudbala. Sa druge strane, to nam stvara strahovite probleme u radu, mislim da smo najoštećenija ekipa što se tiče trenažnog procesa – kazao je Veselinović, koji je potom dodao:

– Uz izostanak tih igrača i povrede nekih drugih, mi u ovom momentu imamo osam igrača i jednog golmana. Ne treba trošiti reči da je to totalno daleko od organizovanog rada. Naravno, mi smo sa tom grupom radili onako kako treba, ali nema timskog rada, taktike, dok se ekipa ne kompletira. Na žalost, mladi reprezentativci se vraćaju tek dva dana pred meč sa Crvenom zvezdom. Sa tim što ih prvog dana faktički nemamo u procesu rada, s obzirom da dan ranije igraju utakmicu, bukvalno će samo jedan jedini dan pred derbi susret biti sa nama.

S obzirom da je igrački kadar bio deficitaran, stručni štab Čukaričkog je odlučio da na pripreme povede i petoricu omladinaca.

– Veliki sam pristalica da se što više mladih igrača uvodi u proces našeg rada. Dve stvari su bile važne, kad smo se opredelili da na Zlatibor povedemo Đukića, Ergelaša, Drezgića, Miladinovića i Kožula. Prvo, da ti momci dobiju satisfakciju i još veći motiv za rad. Takođe, da se dodatno upoznaju sa prvotimcima, da se upoznaju sa njihovim navikama, da se prvotimci naviknu na njih. Istovremeno, ti momci su nam bar malo olakšali proces rada.

Osvrnuo se potom Veselinović na rezultatski saldo u prvih šest kola, kroz prizmu igara i napomenu da nije zadovoljan sa 14 od mogućih 18 osvojenih bodova.

– Na osnovu igara koje smo prikazali, nisam zadovoljan sa brojem osvojenih bodova, iako smo ekipa koja u prvih šest kola nema poraz, uz Crvenu zvezdu i Vojvodinu. Iz svih aspekata to bi trebalo da bude dobar rezultat. Međutim, na osnovu igara, nisam zadovoljan, s obzirom da je celokupna fudbalska javnost protiv Vojvodine putem malih ekaran videla visok nivo igre, gde smo zaslužili više od 2:2, uz poštovanje protivničkog tima. Poslednji meč protiv Metalca, svako ko je mogao da vidi samo snimak, to su neke situacije posle kojih može da se kaže da je fudbal fenomen, ne možemo da objasnimo na koji način nismo došli do tri boda, jer smo bili toliko dominantni, propustili smo četiri-pet sjajnih prilika. Žao mi je, mogli smo da imamo i svih 18 bodova. Ali, prihvatamo realnost, koja je vrlo dobra u ovom momentu, moramo samo da nastavimo u istom ritmu.

Prelazni rok će ove sezone trajati neuobičajeno dugo, gotovo još mesec dana, pa je sasvim moguće da se i sastav tima dodatno promeni u narednom periodu.

– Jedini ispravan način razimišljanja je da se ponašamo kao da se ništa neće dogoditi. Opet, ako se desi, klub je spreman da istog momenta reaguje i da traži adekvatno rešenje. U mnogim situacijama, već imamo zamene, na žalost u nekim nemamo. Sadašnjim igračkim kadrom sam zadovoljan, nikad to naravno nije idealno, ali najvažnije za svakog trenera je da budemo zdravi. Za 19 godina karijere nikad nisam imao ovakvu situaciju, uzrokovanu korona virusom, da imamo tri puta pripreme za šest meseci. Bojim se da nas stiže akumulacija zamora i molim Boga da ne bude povreda. Nema nas mnogo, ali imamo dovoljno kvaliteta i snage. Ipak, svako iskakanje, svaka povreda nas remeti.

Iako je odigrano tek šest kola Super lige, neke stvari se već naziru, baš onako kako su mnogi i predvideli.

– Kazao sam pred početak prvenstva da će se Liga brzo podeliti na dva dela. Četiri-pet godina unazad postoji grupa ekipa koja odskače, uz Crvenu zvezdu i Partizan tu su Vojvodina, Spartak, Radnički iz Niša, Čukarički, Voždovac, Mladost iz Lučana. Dok se igralo po starom sistemu, te ekipe su bile uglavnom u plej-ofu, dodao bih tu i Proleter koji je stabilan superligaš. S obzirom da šest ekipa ispada, biće grčevita borba. Ipak, bilo je i iznenađenja, bar na papiru, da svakog treba ozbiljno shvatiti. Eto, mi smo pobedili Zlatibor sa 5:1, a ta ista ekipa je pobedila Mladost, a potom uzela bod Voždovcu u gostima – slikovito je objasnio Veselinović.

Prvi naredni rival Čukaričkog biće Crvena zvezda, koja će pet dana pred meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona gostovati Čukaričkom na Banovom brdu.

– Crvena zvezda ima najveći fond igrača u Srbiji, bukvalno u svakoj situaciji može da napravi dva ravnopravna tima. Doveli su fantastične igrače ove sezone, Katai, Kanga, Spiridonović… Malo su promenili način igre od prošle godine, ali ne treba trošiti reči na njihov kvalitet. Od početka sezone odigrali su osam mečeva i imaju isto toliko pobeda, to je dovoljan podatak o njihovom kvalitetu.

Istakao je Veselinović da prati igre i rezultate svih srpskih predstavnika u Evropi, i da ga veseli činjenica da su odlično startovali.

– Iskreno, svim našim klubovima želim da doguraju što dalje, želim im svu sreću i navijam i za Crvenu zvezdu, Partizan, Vojvodinu i TSC. To je naša patriotska obaveza i obaveza svih nas koji radimo u fudbalu. Raduju me dobri rezultati na startu kvalifikacija za grupnu fazu oba takmičenja, nadam se da će tako nastaviti. Na takav način treba da afirmišemo naš fudbal, a celokupna ne samo fudbalska, već i državna javnost, treba da bude uz naše klubove. Apsolutno im želim svu pozitivnu energiju i mnogo sreće – kazao je Aleksandar Veselinović.

Pročitajte još

image_6487327

LETNJI TURNIR U MALOM FUDBALU OD 1.JULA NA BAGLJAŠU

Tradicionalni 23. letnji turtnor u malom fudbalu Bagljaš 2023. igraće se od 1.jula na terenu ...