Udruženje Suncokret kao nosilac projekta i Karate klub Zrenjanin kao partner, zajedno su, uz podršku Ministarstva omladine i sporta i Grada Zrenjanina realizovali 12. po redu inkluzivni kamp na Deliblatskoj peščari, prvi put tokom zime.
Za brojne radioničarske aktivnosti na ovogodišnjeminkluzivnom kampu koji se tradicionalno održao u Školsko-rekreativnom centru Čardak bili su zaduženi volonteri Udruženja Suncokret i Karate kluba Zrenjanin ali i volonteri iz drugih Udruženja sa teritorije Vojvodine, iz Žabalja, Pančeva i Vršaca.Koordinator radioničara bila je Tatjana Jović iz Pančeva, a radionice su vodili Aleksandra Milosavljević iz Pančeva, Zrenjaninac Milan Kordin, Dušan Stojkov iz Vršca i Momčilo Tomić iz Žablja, dok je lekarski nadzor tokom kampa poveren je dr Ivanu Lukiću.
Udruženje za pomoć MNRO Suncokret i Karate klub Zrenjanin pozitivan su primer udruživanja i međusobne saradnje na ovim prostorima koja traje već više od deset godina i to veoma uspešno, na zadovoljstvo osoba sa smetnjama u razvoju i njihovih roditelja:
-Na ovakvim kampovima zajedničke aktivnosti i timski rad su posebno naglašeni. Zajednički treninzi, druženja učestvovanje u raznim aktivnostima sa osobama sa smetnjama u razvojubrzo stvaraju osećaje zajedništva, pripadnosti, tolerancije i ravnopravnosti, kaže Milan Kordin, jedan od volontera.
-Ovogodišnji kamp okupio je tridesetak sportista, članova, volontera i trenera, a primarni cilj je uključivanje osoba sa smetnjama u razvoju u sportsko-rekreativne i kreativne aktivnosti uz uspostavljanje interakcije sa njihovim vršnjacimakoji nemaju problema u razvoju. U proteklih 11 kampova kroz program inkluzivnih kampova prošlo je više od 600 sportista. U poslednjih nekoliko godina, potpuno besplatno, pored korisnika iz Zrenjanina na ovim kampovima boravili su i korisnici iz drugih Udruženja i gradova, kaže Simo Salapura, koordinator i inicijator organizacije kampova ovakvog tipa.
Poseban kuriozitet na ovogodišnjem kampu bilo jedruženje za članovima atletskih klubova iz Zrenjanina, Sremske Mitrovice, Pančeva i Inđije koji su uporedo boravili na Čardaku što je dodatno upotpunilo značenje i značaj termina inkluzija kao i jednodnevna poseta korisnika Dnevnog centra za osobe sa invaliditetom iz Kovina.