Košarkaši Svetog Đorđa dobili su derbi meč 7. kola 1MRL pred prepunom dvoranom osnovne škole Sveti Sava u Žitištu, na krilima iskrene podrške navijačke grupe Boxeri, protiv novosadskog Star-a.
Uz vrhunsku košarkašku predstavu ljubitelji igre pod obručima imali su priliku da uživaju u majstorijama pojedinaca i jedne i druge ekipe.
Sjajni gosti iz Novog Sada predvođeni vrhunski kvalitetnim Jovanom Antićem koji je u prva dva perioda igre domaćinu ubacio 28 poena i od toga 8 trojki, žestoko su namučili domaći tim.
U nastavku izabranici trenera Marka Boljca uspeli su da u dobroj meri ograniče Antićeve bravure i njegovih ukupno 40 poena i 10 trojki nije bilo dovoljno da se savlada Sveti Đorđe.
Žitištani su nastupili u sastavu: Đokić 10, Šuput, Krstanović 7, Čuč 13, Ostojić 21, Vulin 8, Stanić 18, Tomić 14, Trivunović, Pavlović, Ugrčić 6.
U narednom 8. kolu Svetac iz Žitišta gostuje u Novoj Pazovi istoimenoj ekipi, sa ulogom velikog favorita za novu pobedu i nastavak pobedničke serje.
Pre toga, već u utorak 13. novembra košarkaške sladokusce u Žitištu očekuje praznik i utakmica polufinala Kupa vojvodine sa KLS ligašem Dunavom iz Starih Banovaca.
Ukoliko se čudo dogodi i Sveti Đorđe uspešno prepliva Dunav, mada je voda već hladna i ledna, protiv prvog finaliste novosadske Vojvodine košarkaši iz Žitišta finalnu utakmicu Kupa Vojvodine igrali bi u Žitištu!!!
Sjajna prilika da snovi postanu java i ostvari se istorijski uspeh, ne samo košarkaškog, već uopšte sporta u opštini Žitište…
Kapiten ekipe Boris Krstanović uz poziv ljubiteljima košarkaške da dođu i pruže podršku domaćim košarkašima, istakao je ubeđenje da se uz pomoć publike i frenetične podrške Boxera može savladati renomirani protivnik i obezbediti plasman u finale vojvođanskog kupa protiv novosadske Vojvodine.