05. 12. 2021.
Home / Fudbal / ČUKARIČKI-SPARTAK 2:4 (1:1)
deveto-kolo

ČUKARIČKI-SPARTAK 2:4 (1:1)

Strelci: 1:0 Jevtić (Čukarički) u 16. minutu, 1:1 Milić (Spartak) u 35, 1:2 Torbica u 47. minutu (Spartak, iz penala), 1:3 Ivanović (Spartak) u 51. minutu, 2:3 Fofana (Čukarički) u 66. minutu, 2:4 Mudrinski u 67. minutu.

FK Čukarički izgubio je na Banovom brdu od subotičkog Spartaka rezultatom 2:4 u devetom kolu Super lige Srbije, a od 62. minuta na terenu je u beogradskoj ekipi bilo deset igrača jer je Živković dobio dva žuta kartona. Jevtić je doneo prednost svojoj ekipi, ali je Nemanja Milić doveo utakmicu na novi početak izjednačivši rezultat. Mogla je Čuka do novog vodjstva od 46. minuta kad je propustio šansu Ožegović, a minut kasnije Živković skrivio penal nad Milićem. Torbica je bio precizan sa bele linije, a subotičani su četiri minuta nakon toga postigli i treći pogodak. Nakon toga tri izmene u ekipi Čukaričkog, Fofana čim je ušao u igru postiže gol, ali već minut kasnije Mudrinski je precizan.
Trener Spartaka Andrej Černišev rekao je nakon meča da je znao da njegova ekipa igra protiv jakog protivnika koji je izborio plasman u Evropu i ocenio da je Čukarički ušao u krizu, ali da ne zna koji je razlog. “Mi nismo počeli dobro utakmicu, ali smo u drugom poluvremenu došli do igre koju zahtevam”.
Trener Čukaričkog Nenad Mirosavljević čestitao je protivniku i ocenio da njegova ekipa ipak nije zaslužila da izgubi. “U prvom poluvremenu igrali smo dobro i početkom drugog poluvremena propustili stopostotnu priliku preko Ožegovića. Nemam šta da zamerim igračima na htenju i borbenosti, ali moramo nešto da menjamo”.
Čukarički u desetom kolu gostuje ekipi Rada na Banjici.

Čukarički je protiv Metalca prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobede. Bili su Brđani ubedljivi ...