20. 08. 2022.
Home / Fudbal / OGLASIO SE ŽENSKI FUDBALSKI KLUB PROLETER
FB_IMG_1654171997591

OGLASIO SE ŽENSKI FUDBALSKI KLUB PROLETER

Saopštenje za javnost:

Stavljena je tačka na još jednu sezonu u Drugoj ligi Sever za žene na veoma tužan način. Iako nikada do sada nismo komentarisali
suđenje, nakon nekoliko dana, hladne glave odlučili smo da moramo reagovati ovim saopštenjem za javnost. Naime, ono što se desilo u nedelju 29. maja na utakmici u Kovinu, je jasno i nedvosmisleno krađa bodova u režiji “ljudi u crnom”. Sudijska trojka, na čelu sa delegatom Aleksandrom Vukosavljevićem je u režiji glavnog sudije Srđana Mitrovića otvoreno i bez trunke stida pomogla svojim prijateljima i zemljacima iz ŽFK Nova Kolonija. Dovoljan dokaz za ovu tvrdnju bila bi sama činjenica da je pre početka utakmice glavni sudija konzumirao rakiju sa trenerom domaćina i 20 minuta proveo u svlačionici domaće ekipe što grubo krši sva etička načela koja bi jedan sudija trebao da ima.

Na žalost, to je bio tek početak. Prva situacija desila se već u 4. minutu kada je lopta našu igračicu Milanu Dimitrijević pogodila u stomak a sudija, koji je bio udaljen 25 metara od situacije i pritom mu je pomenuta igračica okrenuta leđima, svira penal. Nekoliko minuta kasnije u istoj akcija dva pregruba starta igračice domaćih sa brojem 4, jedan u i jedan van šesnaesterca kao i primanje rukom u šesnaestercu ne sankcioniše, a na primedbu predstavnika našeg kluba odgovara:

”Obnevideo sam za ovih 7 godina suđenja”!!!

Nakon toga dolazi do tragikomičnih situacija u kojima tri puta do kraja prvog poluvremena sudija deli žute kartone igračicama Proletera
zato što su uklizale u prazno bez ikakvih kontakata sa protivnicima. Na startu drugog poluvremena, pri rezultatu 2:1 za domaće, glavni arbitar ponovo uzima stvar u svoje ruke. Igračica domaćih u našem šesnaestercu obara našu igračicu, lopta odlazi u aut,.a sudija na opšte iznenađenje svih prisutnih ponovo svira penal i daje žuti karton našoj igračici Milani Dimitrijević, pri tom ne pokazujući joj crveni iako je to bio drugi karton koji joj je pokazao. Dalji sled događaja ide ka tome da igračice domaćih, ohrabrene odlukama sudije, kreću sa još grubljim startovima i udaranjem bez lopte i postaje očigledno da je pitanje momenta kada će se neka igračica povrediti. U jednom od narednih napada usledila su dva pregruba starta domaćih, u razmaku od nekoliko trenutaka zbog čega je ozbiljnu povredu doživela ubedljivo najbolji strelac lige, Jovana Golubović. Nakon oklevanja sudija ipak pokazuje faul, a štoperu domaćih pokazuje drugi žuti, ali ne i crveni. U tom momentu sudija otvoreno ignoriše molbu naše povređene igračice da napusti teren čime direktno ugrožava njeno zdravlje. Nakon poslednjeg zvižduka sudija dolazi u punom trku (prvi i jedini put) do naše klupe i izjavljuje: “Razmišljam celu utakmicu da Vam podelim crvene kartone, ali hoću da Vam pokažem da sam veći gospodin od Vas, a Vi mi sad recite ili uradite nešto, imam spremne svedoke
da vas tužim”.

Smatramo da je ovom izjavom još jednom dokazao da je na utakmicu došao isključivo sa jednim ciljem, da bodovi po
svaku cenu ostanu u Kovinu. Još jednu tragikomičnu notu ovoj situaciji, dodaje podatak da su od ukupno 7 žutih kartona, koliko je sudija dodelio našim igračicama, u protokol, uneta samo dva.

Iz svega gore navedenog, apsolutno je jasno da se ne radi o sudijskim propustima na štetu našeg kluba, već o zloj nemeri koja je unapred smišljena, da direktno utiče na rezultat ove utakmice iako ona nije imala takmičarski značaj ni za jednu ekipu. Kako ne postoji video zapis sa utakmice, žalba organima FSV ne bi imala svrhu te smo odlučili da istu nećemo podneti. Umesto toga, ŽFK Proleter Zrenjanin, ovim putem obaveštava javnost da će pokrenuti inicijativu za isključenje ŽFK Nova Kolonija Kovin iz svih takmičenja pod okrivljem FSV. Ovim putem pozivamo sve klube koji su ove sezone ali i prethodnih godina prolazili sličnu golgotu u Kovinu da se priključe inicijativi. Smatramo da ŽFK Nova Kolonija godinama unazad, grubo krši sva sportska i moralna načela i direktno šteti razvoju ženskog fudbala u Srbiji. Nedavne van fudbalske događaje vezane za predstavnike tog kluba u ovom trenutku ne želimo da komentarišemo jer verujemo da nadležni organi pomno prate razvoj situacije. Naš osnovni zadatak je da zaštitimo naše devojke po svaku cenu i iz tog razloga ćemo pokrenuti pomenutu inicijativu.

Za kraj želimo da istaknemo da će ŽFK Proleter Zrenjanin nastaviti da bude svetli primer funkcionisanja ženskog fudbalskog kluba,
svesni obaveza imena koje nosimo i prošlogodišnjeg Evropskog grada sporta koji sa ponosom predstavljamo.

U Zrenjaninu, 2. juna 2022. Upravni odbor ŽFK Proleter ZrenjaninPročitajte još

FB_IMG_1660631787655

PLANINSKI LEPOTAN USPOMENA KOJA SE PAMTI

Ekspedicija Fudbalskog kluba Sporto iz Zrenjanina, uspešno je okončala tradicionalne letnje pripreme na Kopaoniku, dečaci ...