IMG_20211110_175923

SIGURICA PROTIV DIZELKE IZ NIŠA

Proleter – Železničar 1939 33 : 26 ( 15 : 13 )

Rukometaši Proletera, rutinirano i sasvim zasluženo naplatili su kvalitet i iskustvo i upisali sigurna dva boda, na koja su računali još pre početka duela.

Rastrčano i efikasno otvorili su izabranici Momira Rnića utakmicu, imali prednost 7:1 i 9:3, ali je onda golman i kapiten Nišlija Darko Stošić, bravurozno skinuo nekoliko zicera, pokrenuo tim i do kraja poluvremena sve karte au još uvek bile na stolu.

Moderan rukomet, sa puno trčanja i brzih napada, igrao se i u drugom poluvremenu, ali su raspucani Momir Rnić Junior i Miloš Pavlović, rešetali gostujuću mrežu sa svih pozicija, uz dva sjajna cepelina Uroša Kolundžića i Filipa Terzića, u kojima je prvi bio asistent, a drugi egzekutor.

Heroj utakmice bio je Momir Rnić sa 9 postignutih golova, Miloš Pavlović bio je precizan 7 puta, Filip Terzić 5, Uroš Kplundžić 4, a Ognjen Karlaš 3 puta.U strelce su se upisali i Nikola Antić i Miroslav Jovanovski, dok je golman Miloš Kovačević upisao 12 odbrana.

U ekipi Železničar 1949 najefikasniji je bio Andrej Biševac sa 7, Vladimir Ristić postigao je 5, Vukašin Veljković 4, a Mihajlo Ristić i Dušan Petrović po 3.

Pred ženskom kadetskom reprezentacijom Srbije su kvalifikacije za plasman u A diviziju, koje će se ...