23. 10. 2021.
Home / Ostali sportovi / DVA ZLATA I SREBRO PIONIRKI PROLETERA
20211003_145410

DVA ZLATA I SREBRO PIONIRKI PROLETERA

Na prvenstvu Srbije za mlađe pionire i pionirke tri pionirke Proletera iz Zrenjanina osvojile su dve dve zlatne i srebrnu medalju i u ukupnom plasmanu zauzele prvo mesto.

Zlatom su se okitile Katarina Goranović u kategoriji do 32 kilograma i Lenka Stojanov u do 48 kg, dok je srebro, koje sija zlatnim sjajem, osvojila Lenka Stefanović u kategoriji do 40 kg.

20211002_141409

– Sjajna generacija džudiskinja rođenih 2009. godine i svi se u klubu ponosimo ovim uspehom – kaže Tomislav Kohajm, uz napomenu da je na prvenstvu učestvovalo 220 takmičara iz 65 klubova iz cele Srbije.

Proleter je imao još jednog predstavnika, Nemanju Korovljeva, ali je on nažalost izgubio u prvom kolu u kategoriji do 46kg.

Mlađi kadeti i juniori nastupili su na međunarodnom turniru u Stepanovićevu, zlato je osvojio Dušan Ludoški, srebrom su se okitili Dušan Momirski, Nemanja Ristić i Milan Bulaja, a bronzom Milutin Marko.

Narednog vikenda džudiste Proletera očekuje prvenstvo Srbije za mlađe seniore do 23godine.

Reprezentativka Srbije i kik bokserka Spartanca iz Žitišta, Zorana Nikolić plasirala se u finale Svetskog ...