Home / Košarka / LAKO ISPUSTILI VEĆ VIĐENO
PSX_20210114_001857

LAKO ISPUSTILI VEĆ VIĐENO

Slodes – Sveti Đorđe 72 : 68 ( 16:13, 25:15, 16:19, 15:21 )

Poslednja nada Sveca iz Žitišta, da pobedom u Beogradu protiv vodećeg na tabeli Slodesa, mogu do pozitivnog skora pobeda i poraza u prvom delu prvenstva, baš kao i zrnce nade o plasmanu u plej of, nestalo je porazom u sportskom centru Slodes.

PSX_20210114_001904

Očajna druga četvrtina koštala je izabranike Marka Boljca, a svi kasniji pokušaji da se 13 poena domaćina sustignu, ostali su u domenu nade i lepih želja.

PSX_20210114_001914

Čovek sa “laganom” rukom, Vuk Karadžić, vezao je za 12 minuta na parketu 20 poena u prvom poluvremenu i potopio Sveca, koga je na veštačkom disanju održavao racionalni Petar Beader i donekle kapiten Krstanović.Ubacio je u nastavku Marko Tomić dve trojke, stigao do 19 poena, na svom ukupnom kontu, ali kada ekipa za tri poena šutira 4 od 30, što je mršavih 13,3 posto i uz to sa linije bacanja promaši 12 penala 16/28, teško da osim zakucanog poraza, nečemu može da se nada.

PSX_20210114_001923

Mada prvi put kompletni, doduše samo na zagrevanju, Aleksandar Petrović, nije ulazio u igru, košarkaši iz Žitišta, upisali su sedmi negativan skor i ukoliko trijumfuju u preostale dve utakmice, mogu do egal skora, 7-7.

PSX_20210114_001933

Osim pomentog Tomića, dvocifreni su još bili Boris Krstanović sa 13 i Petar Beader sa 12 poena, dok su Filip Latinović i Milan Pavlović ubacili po 8.

U ekipi Slodesa, Vuk Karadžić utakmicu je završio sa 25, Nikola Hristov ubacio je 11, a Strfan Davidović 10 poena.