24. 01. 2021.
Home / Košarka / ANDRIĆU MARE KOŠARKAŠKI CARE…
IMG-eadd221b203c3a9a20f6d5402e4bb2d6-V

ANDRIĆU MARE KOŠARKAŠKI CARE…

NCAA (USA, SunBelt conference), košarkaško koledž prvenstvo startovalo je prvog i drugog dana Nove 2021.godine, pod striktnim uslovima, usled globalne Covid pandemije, sa donekle izmenjenim rasporedom, za košarku nesvakidašnjim okolnostima i rigoroznim merama zaštite.
Prvog januarskog vikenda u 2021. godini, Univerzitet Little Rock iz Arkanzasa (UALR,Arkansas), za koji nastupa Zrenjaninac Marko Andrić dočekao je Univerzitet Arlington iz Teksasa ( UTA,Texas).

Mare je obe utakmice sa istim rivalom, počeo kao starter, a njegov Little Rock, lagano trijumfuje u prvoj utakmici, 1.januara rezultatom 102 : 93, u utakmici koju je krasila sjajna šuterska produkcija oba tima.

Samo 24 sata kasnije, 2. januara, viđena je mnogo izjednačenija i tvrđa utakmica,sa znatno manjim brojem poena, u kojoj je po drugi put trijumfovao domaćin, rezultatom 75 : 62.

Nakon završenog prvog poluvremena i minimalnog vođstva Little Rock-a, 26 : 25, magični Mare pokreće ’’Trojans mašinu’’ i sa 9 vezanih poena pravi rezultatsku prednost, koja je sačuvana do kraja utakmice.

Za 28 minuta na parketu, osamnaestogodišnji Andrić, ubacio je 13 poena, zabeležio tri asistencije, dva skoka i jednu ukradenu loptu.Fantastično, nestvarno, ali opet tako svojstveno velikoj nadi srpske košarke, Marku Andriću, supertalentovanom zaljubljeniku u lepoticu pod obručima…

Šta reći, nego bravo Mare care i samo tako nastavi…!!!