Home / Fudbal / POTOP PRETVORILI U RADOST
IMG_20201017_151937_1

POTOP PRETVORILI U RADOST

Radnički – Bačka 1901 3:2 ( 0:0 )

Bledo i nezanimljivo prvo poluvreme, bilo je uvertira za sportsku dramu u avliji kraj zrenjaninske Skrobare, u kojoj su domaći fudbaleri, od očaja do osmeha, zadovoljni napustili raskvašenu travu.

Golom Manojlovića sa kreča u 65. minutu, gosti iz Subotice, došli su u vođstvo, koje je duplirano sedam minuta kasnije, kada je najbolji igrač Bačke, Šljivančanin, posle vragolije u šesnaestercu Radničkog, zatresao mrežu Nemanje Radovića.

Kako to u fudbalu obično biva, da je bilo publike na tribinama, svi bi se lagano razilazili razočarani neubedljivom igrom i očekivanim porazom svojih ljubimaca, ali ne lezi vraže, oni su se poput Feniksa, uzdigli iz pepela u poslednjih pet minuta i uspeli da postignu tri gola i očaj, pretvore u veliko slavlje.

Najpre je Matić u 85. minutu načeo odbranu Subotičana, Kovačević je u 89. bio precizan sa bele tačke za 2:2, da bi horor finiš krunisao junak meča Žarko Matić, svojim drugim golom.

Čukarički nije imao sreće prilikom žreba za prvo kolo Kupa Srbije, za rivala je dobio ...