27. 11. 2022.
Home / Rukomet / ŽORK Jagodina osvajač Kupa Srbije 2020
jagodina_kup_2020

ŽORK Jagodina osvajač Kupa Srbije 2020

Rukometašice Jagodine osvajačice su Kupa Srbije za sezonu 2019/2020. Šampionke Srbije za 2019. godinu, osvojile su treći trofej u najmasovnijem takmičenju posle 1993. i 2014. godine, kada ih je takođe sa klupe predvodio trener Dragan Markov.

U finalnom meču u “Kristalnoj dvorani” u Zrenjaninu, Jagodinke su bile ubedljive protiv niške Naise 32:24 (14:14) odigravši sjajno drugo poluvreme.

gojkovic_trofej

ŽORK JAGODINA – ŽRK NAISA 32:24 (14:14)
ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Kaitović 1, Majkić, Piler 5, Sivčev, Vukčević 3, Lovrić, Kosanović dve odbrane, Jovanović 3, Raičević, Ašanin 4, Đurašinović 18 odbrana, Stojanović,Gojković 11
ŽRK NAISA: Petković, Đurović, Radović 2, Stojanovska 2, Petković M jedna odbrana, Petković T, Petković Mag, Ivanović jedan sedmerac, Stankovski 5, Stamenković 1, Nikolić, Filipović 3, Sukur, Tasić 4, Mitić, Gakidova 6(5)
SEMAFOR: 3:3 (7.) 8:6 (15.) 9:10 (20.) 14:12 (25.) 15:15 (32.) 21:15 (38.) 22:19 (41.) 27:21 (49.) 28:23 (54.)

Posle izjednačenog prvog poluvremena, odgovornost za ishod meča na sebe je preuzela najiskusnija u timu Jagodine, Jelena Gojković (11 pogodaka), koja je sa pet uzastopnih golova u pet uvodnih minuta nastavka praktično prelomila utakmicu na stranu svog tima. Jagodinke su već u 38. minutu imale velikih +6 – 21:15, a tu prednost su rutinski održavale zahvaljujući i odbranama sjajne Jelene Đurašinović (18 odbrana). Primakla se Naisa na 22:19 golovima Dunje Tasić, ali to je bilo i sve od otpora tima Svetislava Belog Jovanovića.

Za najbolju igračicu turnira izabrana je Jelena Gojković, a za najboljeg golmana Jelena Đurašinović.

zapisnik_jagodina_naisa

Manje od 50 dana je ostalo do početka Svetskog prvenstva za rukometaše, koje će se ...