12. 08. 2020.
Home / Fudbal / RADNIČKI UBEDLJIVOM POBEDOM NAD BOTOŠANIMA OBEZBEDIO FINALE SA SLOBODOM IZ NOVIH KOZARACA
IMG_20200729_191144

Radnički – Omladinac FAM 6 : 2 ( 3 : 1 )

Lopta se posle skoro 120 dana ponovo zakotrljala na stadionu Radničkig kraj Skrobare, doduše pred savlasno praznim trbinama, ali u zanimljivoj goleadi domaćina i starijeg ligaša Radničkog, koji će u nedelju igrati finale Kupa Srbije na fudbalskom području Zrenjanina, protiv ekipe Slibode iz Novih Kozaraca, koja je u drugom polufinalnom susretu, bila bolja od Budučnosti iz Srpske Crnje 1: 0.

IMG_20200729_191157

Reviju malih fudbalskih remekdela, otvorio je u 2. minutu mladi fudbaler Radničkog Bačvanski, majstorskim slobodnjakom, a u 14.minutu prednost domaćih je duplirana, golom Žarka Matića, posle kornera koji je izveo Bačvanski.

IMG_20200729_191346

Treći gol za Radnički u 30. minutu postigao je Dučić, posle asistencije Matića, a gosti su čast odbranili u finišu poluvremena remek delom i lobom Novkovića.

IMG_20200729_190615

Tek što je počelo drugo poluvreme, Dučić umešno jedan otpadak pretvara u svoj drugi gol i četvrti za domaći tim, a u 55.minutu tamnoputi Governor sa kreča produžava nadu gostima iz Botoša, koju je u sunčanu izmaglicu het trik strelac i igrač utakmice Žarko Matić, pretvorio sa još dva gola u finišu utakmice.

IMG_20200729_192718

Osim lepih golova, dobrog trčanja i obilja pravih fudbalskih poteza, utakmica će ostati upamćena po neprijatnom mirisu iz zrenjaninske kafilerije, koji je tokom 90.minuta bio dominantan faktor ni malo prijatnog utiska, tako da akterima treba odati posebni počast.

Fudbaleri Radničkog danas će na svom stadionu u okviru četvrtfinala Kupa Vojvodine, ugostiti ekipu Sloge ...