Home / Košarka / MAJSTOR VELIČKO UGASIO SVECA U LESKOVCU…
IMG_20200314_175613_1

MAJSTOR VELIČKO UGASIO SVECA U LESKOVCU…

Zdravlje – Sveti Đorđe 87:77 ( 25:18, 18:17, 24:23, 20:19 )

Kapiten Zdravlja, Vladimir Veličković, brilijatnom partiturom, ukupnim indeksom 43, ugasio je svaku nadu košarkaškog Sveca iz Žitišta, koja je tinjala do poslednjeg minuta, kada je rezultat bio četiri poena u korist domaćih i majstor Veličko je sa sa više od 7 metara, preko ruku Vladimira Gombara, iz driblinga ubacio svoju šestu, od osam ispaljenih trojki i uz 11 asistencija i dabl skor, zaokružio pobedničku priču domaćina.

IMG_20200314_175015

Uzalud je bilo 14 asistencija kapitena Svetog Đorđa, Borisa Krstanovića i 26 poena Luke Nedeljkova, falio je gostima još jedan razigran košarkaš, a Marko Tomić je sa tri trojke, od šest, koliko je šutnuo, kasno proradio. Valja istaći trud i zalaganje Marka Vulina, koji je sa 14 poena, dao svoj doprinos, a Ivan Stanić i Filip Latinović, su drugu utakmicu zaredom, završili bez ubačenog poena.

IMG_20200314_175632

U redovima Zdravlja, osim najefikasnijeg Veličkovića, Dragan Marić je ubacio 23, Nikola Prokić, Miloš Petković i David Dojčinović po 8, a Dušan Prica i Aleksa Jugović po 5, dok je Strahinja Stojković ubacio 3 poena.

IMG_20200314_175228_1

Pored najefikasnijeg Nedeljkova, u Svetom Đorđu, Marko Vulin je postigao 14, Marko Tomić 12, Vladimir Gombar 10, borbeni Stefan Škripac, kreativni Boris Krstanović i visoki Filip Pavlović po 5.

Zemun Proleter 87 : 69 ( 19:19, 18:18, 31:22, 19:10 ) Očajno drugo poluvreme, po ...