29. 03. 2020.
Home / Ostali sportovi / PETAR NIKOLIN DŽUDISTA PROLETERA KADETSKI PRVAK VOJVODINE!!!
20200215_150008

PETAR NIKOLIN DŽUDISTA PROLETERA KADETSKI PRVAK VOJVODINE!!!

Prvenstvo Vojvodine za kadete u RumI, okupilo je veliki broj talentovanih mladih džudista, a među njima su bili i takmičari Proletera iz Zrenjanina, koji su ostvarili nekoliko dobrih plasmana u kvalitetnim kategorijama.

Petar Nikolin osvojio je prvo mesto u kategoriji preko 90 kilograma, Marko Milutin bio je treći u kategoriji do 73 kilograma, Dušan Momirski do 66 kg i Marko Delić u kategoriji do 90 kg, osvojili su peta mesta, dok je Milan Bulaja osvojio sedmo mesto u kategoriji do 66 kilograma.

20200216_095517

U nedelju 16. februara, održan je međunarodni džudo turnir za uzrast poletaraca i pionira, na kojem je učestvovalo 402 takmičara iz 40 klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije Rumunije i Srbije, a najmlađi džudisti Proletera iz Zrenjanina imali su sjajan nastup.

Lenka Stojanov osvojila je prvo mesto, Nikola Medan i Nemanja Ristić drugo, dok su se Anja Kuručev, Ognjen Vukobrat i Vuk Tankosić okitili bronzanim medaljama.