22. 09. 2018.
Home / Fudbal / SLAVNO IME ONA IMA VOJVODINA…
IMG_0311

SLAVNO IME ONA IMA VOJVODINA…

Na današnji dan, 1955. godine u Rimu, Vojvodina je protiv AS Roma u revanšu osmine finala Srednjoevropskog kupa ostvarila jednu od najčuvenijih pobeda u svojoj istoriji.

Nakon što je u prvoj utakmici kod kuće pobedila sa 4:1, “stara dama” je u Rimu već posle 28 minuta gubila sa 3:0. Golom Radomira Krstića, Vojvodina je do kraja prvog poluvremena uspela da smanji na 3:1, da bi Italijani već početkom drugog dela igre postigli i svoj četvrti gol.

Međutim, tada je na scenu stupio legendarni Zdravko Rajkov i do kraja meča postigao čak četiri gola, za neverovatan preokret i sjajnu pobedu Vojvodine od 4:5!

Za Vojvodinu, na tom meču su igrali: Ristić, Selena, Nikolić, Blanarik, Milovanov, D. Krstić, Roganović, Rajkov, Boškov, Ivoš i R. Krstić.