23. 07. 2018.
Home / Košarka / KOŠARKAŠICE PROLETERA ČETVRTE, ZVEZDA ŠAMPION SRBIJE
Alek jun 0 naslovna

KOŠARKAŠICE PROLETERA ČETVRTE, ZVEZDA ŠAMPION SRBIJE

Juniorke Proletera, na prvenstvu države u Aleksincu ostvarile su veliki uspeh i plasmanom na četvrto mesto u Srbiji potvrdile talenat i kvalitet koji ih svrstava u sam vrh srpske košarke za dame.

Ale 1

U malom finalu, utakmici za treće mesto izabranice trenera Marka Marinkova nisu imale sreće protiv vršnjakinja iz Novosadske ŽKA, izgububile su rezultatom 72 : 59 ( 13:19, 27:21, 13:8, 19:11 ).

– Odlična prva četvrtina i egal rezultat na poluvremenu, davali su nam nadu da možemo do istorijskog uspeha i trećeg mesta.Međutim u nastavku, pad koncentracije, umor igračica koje nose igru i na kraju poraz koji naravno nije neuspeh.Zadovoljan sam generalno gledano i čestitam igračicama na trudu, zalaganju i velikom htenju – istakao je Marko Marinkov.

Ale 3

U Proleteru ubedljivo najefikasnija i najbolja igračica u utakmici malog finala bila je Nikolina Mihajlović sa 21 ubačenim poenom, 6 skokova, 5 asistencija i ukupnim indeksom 27, Sofija Olić postigla je 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije i ukupnim indeksnim učinkom 21.

Ale 4 Jelena Mitrović najbolji strelac turnira

Nedostajala je u ekipi iz Zrenjanina treća raspoložena košarkašica, samo na momente Magdalena Dunai bila je na visini zadatka, postigla je 8 poena i imala 2 asistencije, dok je Mia Milošević upisala 8 skokova.

U finalnoj utakmici košarkašice Crvene zvezde, koje su u polufinalu bile bolje od Proletera, bez većih problema savladale su ekipu Radivoj Korać rezultatom 77 : 65.