04. 03. 2021.
Home / Odbojka / Juniori u III rundi kvalifikacija
juniori-u-iii-rundi-kvalifikacija-ekipa-3025_5ae4ddfa58d5d

Juniori u III rundi kvalifikacija

JUNIORI – XXVI EP 2018.

Juniori Srbije će igrati u III rundi kvalifikacija za prvenstvo Evrope, pošto su zauzeli drugo mesto na turniru F grupe II runde kvalifikacija za XXVI EP 2018. u Zrenjaninu. Portugalija je večeras u Kristalnoj dvorani, u poslednjem, 3. kolu, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:22, 25:12, 13:25 i 31:29, posle 111 minuta igre.

U utakmici koja je odlučivala o direktnom plasmanu na prvenstvo Evrope, odnosno o učesniku III runde kvalifikacija, Portugalija je bila bolja od Srbije. Izabranici Vladimira Vasovića u ovom trenutku nisu uspeli da pariraju izuzetno temperamentnim i eksplozivnim Portugalcima, pa će šansu za učešće na prvenstvu Evrope potražiti krajem juna.

jiz6

Utakmicu Srbija – Portugalija posmatrali su Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, Čedomir Janjić, gradonačelnik Zrenjanina, Vladimir Batez, pokrajinski sekretar za sport, Dragoljub Zbiljić, predsednik UO Vojvodine NS seme iz Novog Sada, Slobodan Boškan, sportski direktor Vojvodine NS seme iz Novog Sada, i Petar Bogunović, predsednik OSV.

jiz16
U prvom setu se vodila ravnopravna borba sve do finiša, kada su Portugalci poveli sa 20:17, a Srbija uspela da smanji na 20:19. Sa dva vezana poena Portugalija stiže do 22:19, pa 24:21, a prvi set je dobila sa 25:22. Portugalci su u drugom setu poveli sa neverovatnih 13:1, ali je Srbija uspela da smanji na 15:7. Serijom 3:0, Portugalija stiže do 18:7, a drugi set je rešila u svoju korist sa 25:12. Portugalci su bili kvalitetniji i na startu trećeg seta, pa su poveli sa 5:2. Srbija je uspela da se vrati u meč i izjednači na 7:7, a zatim i povede sa 11:8 posle sjajnih servisa i dva asa kapitena Skakića. Održavala je Srbija razliku, a zatim povela sa 16:11, a potom Portugalcima do kraja seta prepustila samo 2 poena za konačnih 25:13. Portugalci su u četvrtom setu poveli sa 6:3, 8:4 i 10:5. Vodili su Portugalci sa 14:8, pa 16:10. Srbija je u završnici smanjila na 20:18, ponovo zahvaljujući razornim servisima Stefana Skakića, a zatim i na 21:20. Posle tajm – auta Portugalaca, Srbija je izjednačila na 21:21, a zatim je usledila igra poen za poen, da bi Portugalija prva stigla do set i meč lopte – 24:23. Nisu Portugalci iskoristili dve set lopte, a onda je Skakić blokom Srbiji doneo prvu set loptu u četvrtom setu – 26:25. Usledila je greška Srbije, pa je Portugalija povela sa 27:26, a Skakić izjednačio. Anulirala je Srbija i četvrtu set loptu rivala, ali je Portugalija stigla i do pete – 29:28. Izjednačio je Kovač na 29:29, a Portugalci poveli sa 30:29, a zatim iskoristili šestu meč loptu za 31:29, za pobedu od 3:1 i plasman na prvenstvo Evrope.

Izjava Nuna Migela Pereire, trenera Portugalije

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Andreja Huzejrovića

Izjava Nikole Meljanca

Match report

Srbija će igrati u III rundi kvalifikacija od 28. juna do 1. jula.

JUNIORI – XXVI EP 2018. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (26 – 29. APRIL):
F GRUPA – ZRENjANIN (KRISTALNA DVORANA), SRBIJA (26 – 28. APRIL):
Supervizor CEV: Ante Matijaca (Hrvatska). Sudijski delegat: Gžegorž Jasina (Poljska). Sudije: Hristos Maifoshis (Kipar), Sadetin Deneri (Turska), Tomaš Buhar (Češka), Eva Tomec (Slovenija), Dominga Lot (Italija), Kristijan Dženitrini (Engleska).

1. KOLO – ČETVRTAK, 26. APRIL:
SRBIJA SLOBODNA.
PORTUGALIJA – NORVEŠKA 3:0 (25:17, 25:21, 25:23)
2. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
SRBIJA – NORVEŠKA 3:0 (25:17, 25:12, 25:20)
3. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
SRBIJA – PORTUGALIJA 1:3 (22:25, 12:25, 25:13, 29:31)
TABELA:
1. POR 2 2 0 6:1 6
2. SRB 2 1 1 4:3 3
3. NOR 2 0 2 0:6 0

A GRUPA – KORILjANO KALABRO, ITALIJA (27 – 29. APRIL):
1. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
BUGARSKA – ŠVAJCARSKA 3:1 (23:25, 25:15, 25:18, 25:19)
ITALIJA – ŠPANIJA 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:11)
2. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
ŠPANIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:16, 25:22, 25:23)
ITALIJA – BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:16, 25:17)
TABELA:
1. ITA 2 2 0 6:1 6
2. ESP 2 1 1 4:3 3
3. BUL 2 1 1 3:4 3
4. SUI 2 0 2 1:6 0

3. KOLO – NEDELjA, 29. APRIL:
BUGARSKA – ŠPANIJA 16.00
ITALIJA – ŠVAJCARSKA 19.00

B GRUPA – ANAPA, RUSIJA (26 – 29. APRIL):
1. KOLO:
ČETVRTAK, 26. APRIL:
ESTONIJA – MAĐARSKA 3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:23)
SUBOTA, 28. APRIL:
RUSIJA – IZRAEL 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)
2. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
IZRAEL – ESTONIJA 3:1 (25:19, 21:25, 26:24, 25:18)
RUSIJA – MAĐARSKA 3:0 (25:17, 25:14, 25:10)
TABELA:
1. RUS 2 2 0 6:0 6
2. EST 2 1 1 4:4 3
3. ISR 2 1 1 3:4 3
4. HUN 2 0 2 1:6 0

3. KOLO – NEDELjA, 29. APRIL:
MAĐARSKA – IZRAEL 15.00 (14.00)
RUSIJA – ESTONIJA 17.30 (16.30)

C GRUPA – ZDAR NAD SAZAVOU, ČEŠKA (27 – 29. APRIL):
1. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
FINSKA – DANSKA 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)
2. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
DANSKA – ČEŠKA 3:1 (20:25, 25:21, 25:17, 25:19)
TABELA:
1. FIN 1 1 0 3:0 3
2. DEN 2 1 1 3:4 3
3. CZE 1 0 1 1:3 0

3. KOLO – NEDELjA, 29. APRIL:
ČEŠKA – FINSKA 17.00

D GRUPA – IGALO, CRNA GORA (27 – 29. APRIL):
1. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
FRANCUSKA – LETONIJA 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)
CRNA GORA – SLOVENIJA 3:2 (27:25, 25:27, 25:21, 19:25, 15:13)
2. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
FRANCUSKA – SLOVENIJA 3:0 (25:12, 25:10, 25:15)
CRNA GORA – LETONIJA 20.30
TABELA:
1. FRA 2 2 0 6:0 6
2. MNE 1 1 0 3:2 2
3. SLO 2 0 2 2:6 1
4. LAT 1 0 1 0:3 0

3. KOLO – NEDELjA, 29. APRIL:
SLOVENIJA – LETONIJA 18.00
CRNA GORA – FRANCUSKA 20.30

E GRUPA – PLOEŠTI, RUMUNIJA (26 – 29. APRIL):
1. KOLO – ČETVRTAK, 26. APRIL:
NEMAČKA – AUSTRIJA 3:0 (25:18, 25:10, 25:20)
RUMUNIJA – ŠVEDSKA 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:23)
2. KOLO:
PETAK, 27. APRIL:
ŠVEDSKA – AUSTRIJA 3:2 (25:20, 22:25, 25:20, 17:25, 15:13)
NEDELjA, 29. APRIL:
NEMAČKA – RUMUNIJA 20.00 (19.00)
3. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
NEMAČKA – ŠVEDSKA 3:0 (25:16, 25:21, 25:12)
RUMUNIJA – AUSTRIJA 3:0 (25:16, 25:22, 25:15)
TABELA:
1. GER 2 2 0 6:0 6
2. ROU 2 2 0 6:1 6
3. SWE 3 1 2 4:8 2
4. AUT 3 0 3 2:9 1

G GRUPA – UMENE, SLOVAČKA (27 – 29. APRIL):
1. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
TURSKA – GRČKA 3:0 (25:19, 25:15, 28:26)
2. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
GRČKA – SLOVAČKA 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:19)
TABELA:
1. TUR 1 1 0 3:0 3
2. GRE 2 1 1 3:4 3
3. SVK 1 0 1 1:3 0

3. KOLO – NEDELjA, 29. APRIL:
TURSKA – SLOVAČKA 17.30

H GRUPA – ČERKASI, UKRAJINA (27 – 29. APRIL):
1. KOLO – PETAK, 27. APRIL:
UKRAJINA – HRVATSKA 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)
BELORUSIJA – POLjSKA 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)
2. KOLO – SUBOTA, 28. APRIL:
POLjSKA – UKRAJINA 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 25:23)
BELORUSIJA – HRVATSKA 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25:18)
TABELA:
1. BLR 2 2 0 6:1 6
2. UKR 2 1 1 4:3 3
3. POL 2 1 1 3:4 3
4. CRO 2 0 2 1:6 0

3. KOLO – NEDELjA, 29. APRIL:
UKRAJINA – BELORUSIJA 16.00 (15.00)
POLjSKA – HRVATSKA 19.00 (18.00)

jiz14

Plasman na EP izboriće pobednici 8 grupa, dok će drugoplasirane selekcije izboriti plasman u III rundu (28. jun – 1. jul), iz koje će plasman na prvenstvo Evrope izboriti pobednici obe grupe.
XXVI EP 2018. u konkurenciji juniora (do 20 godina) odigraće se 14 – 22. jula u Hagu i Ejdeu, u Holandiji, i Kortrajku u Belgiji. Na prvenstvu će igrati igrači rođeni 1999. i mlađi. Odlukom Administrativnog Borda CEV, neće se ubuduće organizovati kvalifikacioni turniri mlađih kategorija za učešće na Svetskim prvenstvima, već će se učesnici određivati na osnovu plasmana na Evropskim prvenstvima.

izvor:

izvor:

http://www.ossrb.org/vest/juniori-u-iii-rundi-kvalifikacija

montecito-Nedelja2


mc_rostilj

DOBRO DOŠLI U PINK PASAŽ

Pret_a_Porter2

Pročitajte još

154288808_231862415276766_7438476438614752809_n

Odbojkašice iz Žitišta na završnici pionirskog prvenstva Vojvodine

Pionirska selekcija ženskog odbojkaškog kluba “Žitište” osvajanjem drugog mesta u prvenstvu obezbedila je učešće na ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>