IZVEŠTAJ SA GODIŠNJE SKUPŠTINE ATLETSKOG KLUBA AS 023

01.12.2017 u sportskom centru Partizan,održana je godišnja skupština atletskog kluba AS023 koja je bila i izborna pošto se 23 12.2017 godine navršava četiri godine od osnivanja kluba.

Na skupštini je potvrđen mandat dosadašnjem predsedniku kluba Svetislavu Markovu, kao i članovima upravnog i nadzornog odbora.

IMG_20171201_190753

Proglašeni su i peharima nagrađeni najuspešniji takmičari kluba za 2017 godinu, a to su Katarina Čabrilo,Anastasija Homan Savković i Andrea Sremac, atletičarke sa kojima radi trener Borislav Mandić.

Katarina Čabrilo je na državnom prvenstvu u dvorani u Beogradu zauzela drugo mesto i srebrnu medalju u skoku u dalj, zatim je na prvenstvu Srbije u višebojima u Sremskoj Mitrovici osvojila treće mesto i bronzanu medalju u troboju,i na prvenstvu Srbije na otvorenom u Kruševcu osvojila je treće mesto i bronzanu medalju u skoku u dalj.Na prvenstvu Pokrajine osvojila je zlatnu medalju u skoku u dalj i bronzanu medalju u trci na 60 metara.

IMG_20171201_193127

Anastasija Homan Savković osvojila je na finalu kupa Srbije drugo mesto u bacanju kugle, na prvenstvu pokrajine osvojila je zlatnu medalju u bacanju kugle u konkurenciji starijih pionirki , dok je u konkurenciji mlađih juniorki osvojila srebrnu medalju takođe u bacanju kugle.

Andrea Sremac je na prvenstvu pokrajine osvojila prvo mesto i zlatnu medalju u trci na 100m, i bila je finalista kupa Srbije u trci na 60m.

Za protekle četiri godine od osnivanja kada je klub praktično krenuo od nule, i kada se sumiraju rezultati sa republičkih i pokrajinskih takmičenja i atletskih mitinga za taj period, dolazimo do brojke od ukupno osvojenih 183 medalje ,od toga 78 zlatnih ,65 srebrnih i 40 bronzanih. Od toga sa prvenstava Srbije dve zlatne medalje ,pet srebrnih i 3 bronzane, a sa prvenstava pokrajine 7 zlatnih 5 srebrnih i 5 bronzanih odličja.