26. 03. 2019.
Home / Košarka / UBEDLJIV PORAZ OD ŽKA KOŠTAO KOŠARKAŠICE PROLETERA ČAK I MALOG FINALA
18337170_10211186069786718_1385443433_n

UBEDLJIV PORAZ OD ŽKA KOŠTAO KOŠARKAŠICE PROLETERA ČAK I MALOG FINALA

Proleter 023 – Novosadska ŽKA 47 : 78 ( 14:21, 11:11, 8:21, 14:25 )

Izabranice trenera Marka Marinkova, poklekle su u odlučujućoj utakmici za ulazak u veliko finale i ubedljivo su poražene u duelu sa ekipom ŽKA iz Novog Sada 78:47.

Ubedljivim porazom, ne samo da je izgubljeno finale, nego je samo sanak pusti ostala i borba za treće mesto i tzv. malo finale, obzirom da Partizan nije uspeo da pobedi Trstenik i ekipa Proletera zauzela je treće mesto u grupi.

Utakmica protiv Novosađanki, rešena je u drugom poluvremenu, kada su pionirke ŽKA u svim elementima košarke nadmašile nominalnog domaćina, ekipu Proletera i rešile ga u svoju korist sa 23 poena razlike.

18308656_10211186079506961_663011826_n

Bojana Škundrić, koja je i u ovoj utakmici bila najefikasnija u svom timu sa 19 poena i njene drugarice, bile su ravnopravne samo u drugom periodu igre, koje su završile nerešenim rezultatom 11:11. Prva četvrtina okončana je vođstvom Novosađanki 21:14, i sa sedam poena u minusu, činilo se da izabranice trenera Marinkova, u drugom poluvremenu mogu do preokreta, ali usledio je totalni fijasko i ubedljiv poraz.

18302407_10211186072826794_588709057_n

Osim pomenutih 19 poena Bojane Škundrić, u listu strelaca upisale su se Jovana Čabrilo sa i Nataša Bajin sa 8, Sara Popov sa 7 poena, dok su Milica Bajin i Iva Dukić zabeležile po 2 i Nikoleta Kiš 1 poen.

U ekipi ŽKA najefikasnije su bile Ždrnja sa 27 i Prcović sa 23 poena, dok je Zorić ubacila 12.

Veselo, sa puno stila i emocija, komandant Proleterove odbrane i kapiten Petar Lambić, proslavio je ...