Home / Košarka / KOŠARKAŠI SVETOG ĐORĐA SLAVILI U RUMI
fotografija1

KOŠARKAŠI SVETOG ĐORĐA SLAVILI U RUMI

Sloven – Sveti Đorđe 85 : 86 ( 21:26, 25 :14, 23:27, 16:19 )

Izabranici trenera Milana Bosnića nastavili su furiozan start u prvenstvu i zabeležili šestu uzastopnu pobedu, ovoga puta u Rumi, protiv neugodne ekipe Slovena.

Kapiten Marko Boljac i drugovi, dobro su otvorili utakmicu, prvi period dobili sa pet poena razlike 26:21, ali je usledio pad i bolja igra domaćih košarkaša, koji su drugu četvrtinu dobili ubedljivo sa 25:14, pa se na poluvreme otišlo sa prednošću Rumljana 46:40.

U trećoj četvrtini, koju su Žitištani rešili u svoju korist, domaći košarkaši ipak su zadržali prednost i okončali je rezultatom 69 : 67. Iskustvo i kvalitet presudili su u ovom neizvesnom meču, koji je Sveti Đorđe rešio u svoju korist, minimalnim rezultatom 86 :85 i zadržao prvo mesto na tabeli, sa skorom šest utakmica, šest pobeda.Ekipi Slovena je ovo bio četvrti poraz, uz dve ostvarene pobede u dosadašnjem toku prvenstva Prve srpske košarkaške lige grupa Sever.

Karađorđevo – Velika Kikinda 83 75 ( 24:13, 22:21, 22:23, 15:18 )