Home / Košarka / KOŠARKAŠICE PROLETERA PORAŽENE U DERBIJU SA KARABURMOM
12744751_1080652488652086_5210711904835692663_n

KOŠARKAŠICE PROLETERA PORAŽENE U DERBIJU SA KARABURMOM

Karaburma – Proleter 023 72 : 68 ( 15:21, 17:22, 26:13, 9:17 )

Nešto slabije odigrana treća četvrtina, koštala je košarkašice Proletera 023 iz Zrenjanina prvog prvenstvenog poraza u derbiju sa ekipom Karaburme iz Beograda. Nakon odličnog prvog perioda i vođstva od 6 poena razlike, izabranice trenera Marka Marinkova, poluvreme su završile sa poenom prednosti u svoju korist, a onda je usledio neshvatljiv pad u igri u trećoj četvrtini koju su domaće košarkašice ubedljivo dobile rezultatom 26 : 13.

Uzaludni su bili svi napori u poslednjem periodu da se stigne ubedljiva prednost ekipe Karaburme, domaće košarkašice utakmice su privele kraju sa zalihom od 4 poena u svoju korist i trenutno sa skorom 5 utakmica i isto toliko pobeda, sa 10 osvojenih bodova čvrsto drže lidersku poziciju.

Košarkašice Proletera 023 nalaze se odmah iza njih sa 7 bodova, i skorom tri pobede i jednim porazom iz četiri odigrane utakmice. U narednom šestom kolu, Sofija Olić i drugarice će na parketu Kristalne dvorane ugostiti košarkašice iz Sivca.

Za razliku od seniorki, mlađe košarkašice Proletera bile su veoma uspešne, juniorke su u Rumi ubedljivo savladale ekipu Ruma 92 rezultatom 82:50, a mlađe pionirke trijumfovale su u Somboru, protiv vršnjakinja iz ekipe Ravangrad rezultatom 38:30.

Zemun Proleter 87 : 69 ( 19:19, 18:18, 31:22, 19:10 ) Očajno drugo poluvreme, po ...