21. 10. 2019.
Home / Fudbal / 2. KOLO SUPERLIGE FK ČUKARIČKI – FK RADNIK SURDULICA 0:0
Nemanja Radonjić Radnik

2. KOLO SUPERLIGE FK ČUKARIČKI – FK RADNIK SURDULICA 0:0

Pred oko pet stotina navijača Čukarički je u 2. kolu Superlige na svom stadionu odigrao nerešeno protiv Radnika iz Surdulice – 0:0. Po prilikama, bio je daleko bolji domaći tim, međutim…

Što se tiče šansi na početku utakmice, prvi pokušaj imao je Nemanja Radonjić u 7. minutu koji je inače prvi put bio u startnoj postavi od kad je stigao u klub sa Banovog brda.

Novi igrač u dresu Čukaričkog Darko Bulatović (večeras je debitovao) dobio je u 13. minutu žuti karton.

Dobru akciju Čukarički je imao u 26. minutu. Po desnoj strani prošao je dobro Nikola Janković, glavom je odigrao do Radonjića koji je na isti način iz prve šutirao, ali je za malo bio neprecizan.

U 33. minutu Marko Tomić je šutirao iz daljine, nije to bilo ni blizu šanse za Čukarički, a odmah posle toga iz igre je izašao Asmir Kajević zbog povrede, zamenio ga je Branislav Janković.

Fofana Radnik
Radnik je prvu dobru priliku u meču imao u 40. minutu. Posle prekida glavom je pokušao kapiten ekipe iz Surdulice Vladan Pavlović. Bio je to dobar udarac, srećom još bolje je intervenisao čuvar mreže Čukaričkog Nikola Petrić kome je ovo bila prva zvanična utakmica posle 18 meseci. Žuti karton u timu Radnika u 42. minutu dobio je Zlatko Liščević.

Drugo poluvreme Čukarički je počeo ofanzivno i već je u 49. minutu bio nadomak vođstva. Prvo je u golmana šutirao Branislav Janković posle odličnog dodavanja Radonjića, da bi u nastavku akcije bukvalno sam ispred golmana Radnika ostao Fofana. Nije bio dovoljno skoncentrisan da pogodi mrežu umesto stative.

Branislav Jankovic Radnik

Opet je pripretio Čukarički u 59. minutu. Na sredini terena loptu je oduzeo Erhan Mašović, povukao je mladi defanzivac napred, odigrao do Branislava Jankovića koji je šutirao direktno u golmana Radnika Ognjena Čančarevića. Vrlo brzo posle toga drugi žuti karton u ekipi Čukaričkog, svoj prvi u ovom susretu, dobio je Marko Tomić.

Novi udarac ka golu Radnika videli smo u 64. minutu. Iz daljine pokušao je Marko Docić koji je odmah posle toga napustio teren. Zamenio ga je Staniša Mandić.

U 68. minutu dobro je sa ivice šesnaesterca gađao Radonjić. Loptu je međutim neko od defanzivaca Radnika poslao u korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol gostiju.

Nije se Radnik previše trudio da napadne večeras. Jedan od retkih pokušaja da ugrozi gol gostiju dogodio se u 70. minutu kad je pored stative šutirao Nikola Radović.

Trener Čukaričkog Milan Lešnjak morao je da iskoristi pravo na poslednju izmenu već u 71. minutu, jer je zbog povrede na klupu otišao Nemanja Radonjić. Zamenio ga je Dragoljub Srnić. Igor Mišan iz Radnika je u 77. minutu dobio žuti karton.

Branislav Janković je napravio u 79. minutu odličan prodor, ušao je na peterac, prosledio je loptu do Igora Matića koji je šutirao iznad prečke. Bila je to dobra prilika, šteta što se nije završila golom za Čukarički…

Do kraja utamice još po jedan žuti karton u obe ekipe dobili su Staniša Mandić (Čukarički, 84. minut) i čuvar mreže Radnika u 89. minutu Čančarević. Rezultat se nije menjao, završeno je bez golova, odnosno bez pobednika.

-Utakmica je bila prava prvenstvena, borbena, možda ne dovoljno kvalitetna sa naše strane, ali u ovom trenutku smo pružili sve što smo mogli. Ovaj bod mnogo znači, pre svega zbog samopouzdanja u nastavku prvenstvene trke. Nadam se da ćemo u narednom periodu poboljšati igru, danas smo bili suočeni sa protivnikom koji je realno kvalitetniji od nas, koji je bolji u polju, imao je veći posed. Trudili smo se da budemo čvrsti u bloku, da ispoštujemo naše zadatke koje smo postavili u defanzivi. Dobrim delom utakmice smo u tome uspeli. U trenucima kad nismo imali dovoljno koncentracije, pratila nas je sreća – rekao je posle utakmice na konferenciji za medije šef stručnog štaba Radnika Goran Lazarević.

Milan Lešnjak Radnik

-Jedna jako teška utakmica, gde smo imali nekoliko šansi koje nismo iskoristili. Verovatno bi meč bio drugačiji da smo postigli gol. Teško smo probijali blok ekipe Radnika. Zalaganjem mogu da budem zadovoljan, e sad je pitanje koliko u ovom trenutku imamo i kvaliteta da možemo da rešimo ovakve situacije. Složio bih se sa kolegom Lazarevićem da smo u polju bili bolji, ali je rezultat na kraju ostao 0:0. Imali smo izgledne šanse i Fofana i Bane Janković, međutim, to je fudbal. Mislim da nemamo kvalitet kakav smo imali prošle sezone. Vidi se da nam nedostaju i Pavlović i Stojković i Ostojić. Izgubili smo određeni kvalitet. Iskreno, u deficitu smo sa nekim igračima koji su sposobni da opravdaju poverenje i da izdignu nivo ekipe Čukaričkog. Trudićemo se naravno i dalje da radimo maksimalno kako bismo beležili što bolje rezultate u nastavku prvenstva – kazao je šef stručnog štaba Čukaričkog Milan Lešnjak.

Glavni arbitar večerašnjeg meča bio je Vlado Glođović. U 3. kolu Superlige Čukarički će igrati protiv Novog Pazara u gostima sledećeg vikenda.