21. 01. 2022.
Home / Ostali sportovi / USPESI TALENTOVANOG SPRINTERA OGNJENA ĆUKA
13581942_1734611863484219_4079736500844609429_o

USPESI TALENTOVANOG SPRINTERA OGNJENA ĆUKA

Na pojedinačnim prvenstvima Vojvodine i Srbije u atletici za starije pionirke i pionire, uzrasta do 16 godina, koja su održana prethodna dva julska vikenda, u Novom Sadu 2. i u Kruševcu, 9. i 10. jula, supertalentovani Ognjen Ćuk, sprinter atletskog kluba AS 023 iz Zrenjanina, zabeležio je sjajne rezultate.

Predvođen trenerom Borislavom Mandićem, Ognjen Žuk je na prvenstvu pokrajine u Novom Sadu, osvojio zlatne medalje u trkama na 100 metara (11,64 sec.) i 300 metara (38,71 sec) dok je na prvenstvu Srbije u Kruševcu, osvojio tri medalje, jednu zlatnu i dve srebrne medalje.

IMG_20160709_191106

– U trci na 300 metara Ognjen je trijumfovao rezultatom 38,17 sec. što je i njegov lični rekord.

Srebrnu medalju osvojio je u trci na 60 metara sa rezultatom 7,45 sec što je samo jedan stoti deo sekunde slabije od prvoplasiranog, dok je u kvalifikacionoj trci na 60 metara zabeležio najbolje vreme na takmičenju 7,40 sec.

Oba rezultata su bolja od njegovog prethidnog ličnog rekorda.

Srebrnu medalju je osvojio i u trci na 100 metara dva puta obarajući lični rekord, u kvalifikacijama sa vremenom 11,54 sec, a u finalu 11,42 sec što je bilo samo 8 hiljaditih delova sekunde slabije od prvoplasiranog, tako da mu je pripalo drugo mesto i srebrna medalja, ali smo izuzetno zadovoljni jer je Ognjen pokazao da je sjajan sprinter i da je sigurno lepa perspektiva zrenjaninske atletike – ekskluzivno za Sportinfo rekao je Borislav Mandić, neposredno po povratku iz Kruševca.