22. 07. 2019.
Home / Fudbal / TURNIR „TROFEJ ILIJA PANTELIĆ“ POBEDILA DEČIJA RADOST
13510938_906773656099248_7031974873136553009_n

TURNIR „TROFEJ ILIJA PANTELIĆ“ POBEDILA DEČIJA RADOST

Završen je drugi Dečiji fudbalski festival, „Trofej ilija Pantelić“. Najbolje ekipe i pojedinci, odlaze kućama sa peharima, medaljama i nagradama, a svi zajedno sa lepim utiscima o vremenu provedenom u predivnom ambijentu Etno sela „Stanišići“, sklopljenim prijateljstvima i sa obećanjem da će se vratiti narednog leta.
Jedan od najmasovnijih turnira za igrače mlađih kategorija u Evropi, još jednom je opravdao svoju svrhu i očekivanja učesnika i gostiju. Tokom 3 takmičarska dana, na terenima Sportskog centra „Stanišići“, prodefilovalo je više od 2500 malih fudbalera, budućih asova zelenog tepiha, koji su prikazali zavidno znanje, borbenost, timski duh i fer plej. Ljubitelji fudbala, imali su priliku da uživaju u atraktivnim potezima, efektnim golovima, a direktni učesnici u jednom velikom i lepom iskustvu koje će im ostati u sećanju za ceo život.

Najveći deo učesnika, sa turnira nosi pozitivne utiske, međutim, kao organizatori, imamo obavezu da istaknemo da je bilo i nesportskog ponašanja. Tu pre svega mislimo na ekipu Politehnike iz Temišvara, čiji igrači, treneri, a posebno roditelji, nisu želeli ni mogli, da sportski prime poraz na terenu. Uprkos strpljenju i upozorenjima sudija i organizatora, Rumuni su demonstrirali krajnje nesportsko i nasilničko ponašanje, pa je rezultat toga bila odluka da se diskvalifikuju iz takmičenja. Za razliku od Politehnike, ostali rumunski timovi, Akademija Juventus, Akademija Atletiko Madrid (Temišvar), Dinamo (Bukurešt) i ACS Poli (Temišvar), pokazali su da su pravi sportisti kako na terenu, tako i van njega, tako da zaslužuju sve pohvale. Pored njih, ističemo pozitivne primere u ponašanju ekipa koje bi trebale poslužiti kao primer ostalima. Pomenućemo samo neke : ŠF Romari (Vitez), FK Crvena zvezda (Beograd), NK Domžale, ŠF Venom (Podgorica), NK Omiš, ŠF Petrika (Novi Sad), FK Goverla (Ukrajina) itd…

Organizacija turnira, sigurno nije bila savršena jer uvek može i mora bolje.
Organizacioni odbor „Trofeja ilija Pantelić“ je uložio maksimalan trud da takmičenje prođe u najboljem redu i da ispoštuje svakog gosta Etno sela „Stanišići“. Koliko smo u tome uspeli, sud će dati učesnici. Zapamtili smo sve primedbe i dobronamerne savete, koji će nam pomoći da u narednim godinama budemo još bolji i profesionalniji. Želimo da nam se naši gosti ponovo vrate i da im tada bude još lepše.

Veliku zahvalnost dugujemo vlasniku turističko-ugostiteljsko-sportskog kompleksa, gospodinu Borisu Stanišiću i njegovoj porodici na činjenici da su nam stavili na raspolaganje sve kapacitete Etno sela „Stanišići“. Mnogo ljudi je dalo svoj nemerljiv doprinos u organizaciji takmičenja, smeštaju, ishrani i transferu učesnika i gostiju. Tu pre svih mislimo na zaposlene u Etno selu „Stanišići“, potom na mobilnu medicinsku ekipu Doma zdravlja Bijeljina i sjajne mlade sudije iz Sudijske organizacije Republike Srpske.

Ipak, kako to treba i da bude, najveći teret organizacije, pao je na Predsednika organizacionog odbora, Đerđa Balatona, direktora i glavnog koordinatora turnira, Milana Čabrića i njihove saradnike : Duška Grujića, Slavka i Bojana Parabuckog, Slobodana Grabovicu, Seada Čočića, Dragana Čapelju i Svetlanu Bilić.
Bogatiji za još jedno veliko iskustvo, obećavamo spektakl narednog leta.

Vidimo se u Stanišićima !

13521841_919786754792207_8474853896186029300_n

REZULTATI I PLASMAN

U 15

TEREN-SATNICA POLUFINALE 26.06.2016. Rezultat
Teren 1-2 – 8,30 A1 – B2OFK ŠABAC Šabac – FK BAJINA BAŠTA Bajina Bašta 1 0
Teren 1-2 – 9,20 A2 – B1FK BUDUĆNOST  Banovići – FK SOKOLAC Sokolac 5 0
Teren 1-2 – 12,00 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.FK BAJINA BAŠTA Bajina Bašta – FK SOKOLAC Sokolac 4 0
Teren 1-2 – 13,40 FINALE 26.06.2016.OFK ŠABAC Šabac – FK BUDUĆNOST  Banovići 1 0

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  OFK ŠABAC Šabac

  1. FK BUDUĆNOST  Banovići
  2. FK BAJINA BAŠTA Bajina Bašta

 

Najbolji igrač: AVRIĆ FILIP OFK ŠABAC Šabac

Najbolji strelac: FILIPOVIĆ FILIP FK BAJINA BAŠTA Bajina Bašta

Najbolji golman: DRAŽIĆ STEFAN OFK ŠABAC Šabac

 

U14

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 8 – 15,40 A1 – B2FK PAOK Solun – FK PROTEAS Grčka 1 0
Teren 8 – 16,30 A2 – B1Akademija ATLETIKO Madrid Rumunija – FK VOJVODINA Novi Sad 0 2
Teren 8 – 17,20 C1 – D2FK GOVERLA  Ukrajina – OFK ŠABAC Šabac 1 0
Teren 8 – 18,10 C2 – D1FK PROLETER Dvorovi – FK RUDAR Prijedor 1 2
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 1-2 – 10,10 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2FK PAOK Solun – FK GOVERLA  Ukrajina 3 0
Teren 1-2 – 11,00 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1FK VOJVODINA Novi Sad – FK RUDAR Prijedor 1 0
Teren 1-2 – 12,50 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.FK GOVERLA  Ukrajina – FK RUDAR Prijedor 0 1
Teren 1-2 – 14,30 FINALE 26.06.2016.FK PAOK Solun – FK VOJVODINA Novi Sad 04 02

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  FK PAOK Solun

  1. FK VOJVODINA Novi Sad
  2. FK RUDAR Prijedor

 

Najbolji igrač: CROSIDIS VASILEOS FK PAOK Solun

Najbolji strelac: BABIĆ ILIJA FK VOJVODINA Novi Sad

Najbolji golman: MUSA STEFAN FK VOJVODINA Novi Sad

 

U13

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 1 – 16,30 A1 – B2AKADEMIJA SZEAC Segedin – ŠF VOJVODINA-STENLI  Glogonj 1 2
Teren 2 – 16,30 A2 – B1ŠF PETRIKA Novi SadFK SUNCE Ruma 1 0
Teren 3 – 16,30 C1 – D2ACS POLI Rumunija – OFK FUTOG Futog 04 03
Teren 4 – 16,30 C2 – D1FK BLAGAJ Mostar – OFK ŠABAC Šabac 0 4
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 4 – 9,00 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2ŠF VOJVODINA-STENLI  Glogonj – ACS POLI Rumunija 23 22
Teren 5 – 9,00 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1ŠF PETRIKA Novi Sad – OFK ŠABAC Šabac 0 1
Teren 4 – 12,00 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.ACS POLI Rumunija – ŠF PETRIKA Novi Sad 0 1
Teren 5 – 12,00 FINALE 26.06.2016.ŠF VOJVODINA-STENLI  Glogonj – OFK ŠABAC Šabac 3 0

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  ŠF VOJVODINA-STENLI  Glogonj

  1. OFK ŠABAC Šabac
  2. ŠF PETRIKA Novi Sad

 

Najbolji igrač: REGOJE LUKA ŠF VOJVODINA-STENLI  Glogonj

Najbolji strelac: REGOJE LUKA ŠF VOJVODINA-STENLI  Glogonj

Najbolji golman: SIMIĆ VUK OFK ŠABAC Šabac

 

U12

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 1 – 18,30 A1 – B2OFK FUTOG Futog – FK SUNCE Ruma 1 0
Teren 2 – 18,30 A2 – B1ŠF VENOM 2 Podgorica – OFK ŠABAC Šabac 2 1
Teren 3 – 18,30 C1 – D2REPUBLIKA SRPSKA – ŠF PČELINJO  Loznica 4 0
Teren 4 – 18,30 C2 – D1ŠF PETRIKA Novi Sad – FK DINAMO BELI Bukurešt 2 0
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 4 – 11,15 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2OFK FUTOG Futog – REPUBLIKA SRPSKA 0 2
Teren 5 – 11,15 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1ŠF VENOM 2 Podgorica – ŠF PETRIKA Novi Sad 2 0
Teren 4 – 14,15 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.OFK FUTOG Futog – ŠF PETRIKA Novi Sad 16 17
Teren 5 – 14,15 FINALE 26.06.2016.REPUBLIKA SRPSKA – ŠF VENOM 2 Podgorica 2 0

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  REPUBLIKA SRPSKA

  1. ŠF VENOM 2 Podgorica
  2. ŠF PETRIKA Novi Sad

 

Najbolji igrač: VUJADINOVIĆ ĐORĐE REPUBLIKA SRPSKA

Najbolji strelac: VELJIĆ BOGDAN ŠF VENOM 2 Podgorica

Najbolji golman: PAVLE GLIŠIĆ

 

U1

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 1 – 17,50 A1 – B2OFK ŠABAC Šabac – OFK PARK Šabac 3 1
Teren 2 – 17,50 A2 – B1ACS POLI Rumunija – ŠF VOJVODINA-STENLI Glogonj 1 2
Teren 3 – 17,50 C1 – D2SK RUMA Ruma – Akademija SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići 7 0
Teren 4 – 17,50 C2 – D1NK OMIŠ Hrvatska – ŠF PETRIKA Novi Sad 1 2
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 4 – 10,30 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2OFK ŠABAC Šabac – SK RUMA Ruma 2 6
Teren 5 – 10,30 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1ŠF VOJVODINA-STENLI Glogonj – ŠF PETRIKA Novi Sad 0 3
Teren 4 – 13,30 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.OFK ŠABAC Šabac – ŠF VOJVODINA-STENLI Glogonj 2 0
Teren 5 – 13,30 FINALE 26.06.2016.SK RUMA Ruma – ŠF PETRIKA Novi Sad

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  SK RUMA Ruma

  1. ŠF PETRIKA Novi Sad
  2. OFK ŠABAC Šabac

 

Najbolji igrač: CARAN ILIJA SK RUMA Ruma

Najbolji strelac: STAJKI DENIS SK RUMA Ruma

Najbolji golman: ĐURANIN ALJOŠA ŠF PETRIKA Novi Sad

 

U10

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 1 – 17,10 A1 – B2ŠF VENOM Podgorica – J&J SPORT Inđija 11 12
Teren 2 – 17,10 A2 – B1ŠF BAMBI Tuzla – FK ALFA Brčko 0 6
Teren 3 – 17,10 C1 – D2Akademija SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići – FK SUNCE Ruma 4 1
Teren 4 – 17,10 C2 – D1ACS POLI Rumunija – NK OMIŠ 2 Hrvatska 2 1
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 4 – 9,45 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2J&J SPORT Inđija – Akad SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići 0 4
Teren 5 – 9,45 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1FK ALFA Brčko – ACS POLI Rumunija 6 0
Teren 4 – 12,45 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.J&J SPORT Inđija – ACS POLI Rumunija 0 3
Teren 5 – 12,45 FINALE 26.06.2016.FK ALFA Brčko – Akademija SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići 10 0

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  FK ALFA Brčko

  1. Akademija SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići
  2. ACS POLI Rumunija

 

Najbolji igrač: VUKOJEVIĆ VELJKO FK ALFA Brčko

Najbolji strelac: ANTONIĆ LAZAR FK ALFA Brčko

Najbolji golman: VUJIĆ LUKA Akademija SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići

 

U9

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 6 – 15,20 A1 – B2Akad ATLETIKO MADRID Rumunija – FK SUNCE Ruma 02 01
Teren 7 – 15,20 A2 – B1ŠF BAAP EVROGOL Pelagićevo – FK DOMŽALE Slovenija 2 1
Teren 6 – 16,00 C1 – D2ŠF SOCCER KIDS Bijeljina – ŽFK VOJVODINA Novi Sad 1 0
Teren 7 – 16,00 C2 – D1ND CRNUČE LJUBLJANA – ŠF VENOM Podgorica 14 15
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 6 – 10,00 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2Akad ATLETIKO MADRID Rumunija – ŠF SOCCER KIDS Bijeljina 2 0
Teren 7 – 10,00 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1ŠF BAAP EVROGOL Pelagićevo – ŠF VENOM Podgorica 01 02
Teren 6 – 11,30 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.ŠF SOCCER KIDS Bijelj – ŠF BAAP EVROGOL Pelagićevo 3 0
Teren 7 – 11,30 FINALE 26.06.2016.Akad ATLETIKO MADRID Rum – ŠF VENOM Podgorica 1 2

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  ŠF VENOM Podgorica

  1. Akademija ATLETIKO MADRID Rumunija
  2. ŠF SOCCER KIDS Bijeljina

 

Najbolji igrač: MIJOVIĆ STEFAN ŠF VENOM Podgorica

Najbolji strelac: PAJIĆ FILIP ŠF SOCCER KIDS Bijeljina

Najbolji golman: TRAJA MIHAJ Akademija ATLETIKO MADRID Rumunija

 

U8

 

TEREN-SATNICA ČETVRTFINALE 25.06.2016. Rezultat
Teren 6 – 16,40 A1 – B2FK CRVENA ZVEZDA Beograd – ŠF VOŠA 2 Stara Pazova 5 1
Teren 7 – 16,40 A2 – B1ŠF PARK Šabac – FK ILIĆKA BELI Brčko 3 5
Teren 6 – 17,20 C1 – D2Akademija SAVO MILOŠEVIĆ Stanišići – ŠN ROMARI Vitez 1 3
Teren 7 – 17,20 C2 – D1ŠF TEMPO Gradačac – FK DOMŽALE Slovenija 1 0
POLUFINALE 26.06.2016.
Teren 6 – 10,45 POBEDNIK A1-B2 : C1-D2FK CRVENA ZVEZDA Beograd – ŠN ROMARI Vitez 4 1
Teren 7 – 10,45 POBEDNIK A2-B1 : C2-D1FK ILIĆKA BELI Brčko – ŠF TEMPO Gradačac 5 0
Teren 6 – 12,15 UTAKMICA ZA TREĆE MESTO 26.06.2016.ŠN ROMARI Vitez – ŠF TEMPO Gradačac 3 0
Teren 7 – 12,15 FINALE 26.06.2016.FK CRVENA ZVEZDA BeogradFK ILIĆKA BELI Brčko 2 1

 

KONAČAN PLASMAN

 

1  FK CRVENA ZVEZDA Beograd

  1. FK ILIĆKA BELI Brčko
  2. ŠN ROMARI Vitez

 

Najbolji igrač: BOŠKOVIĆ NOVAK FK CRVENA ZVEZDA Beograd

Najbolji strelac: ĐUKIĆ PAVLE FK ILIĆKA BELI Brčko

Najbolji golman: CAREK NOVAK FK CRVENA ZVEZDA Beograd

Pročitajte još

OFK BEČEJ – RADNIČKI ZRENJANIN 2 : 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>