Home / Ostali sportovi / CUPE TIMISUARA 2016
12940978_1170807586271718_413076783_o

CUPE TIMISUARA 2016

U toku vikenda 02.04-03.04.2016 održan je “CUPE TIMISUARA 2016″, na koji je pored Kajak kluba Begej učestvovalo još 12 ekipa iz Rumunije, Srbije i Moldavije.

Prvog dana takmičenja trke su se održavale u K-1 na 3000 metara, Kajak klub Begej ostavio je šest medalja i to jednu zlatnu, četiri srebrne i jednu bronzanu medalju.

U konkurenciji kadetkinja, Klara Mezei je osvojila zlatnu mesalju, Marija Delić srebrnu i Jovana Delići bila je peta u istoj trci.

12966122_1170807679605042_1566915768_n

U konkurenciji kadeta Vilmoš Orban osvojio je srebrnu medalju, a u pionirskoj kategoriji Milan Zvekić osvojio je srebrnu a Nikola Kovačević bronzanu medalju. Kod pionirki Biljana Vukov je osvojila bronzanu medalju, Drugog dana održane su trke u K-2 na 3000 metara gde su ostvareni sledeći rezultati kod kadetkinja Jovana i Marija Delić osvojile su srebrnu medalju, dok su Klara Mezei i Biljana u istoj trvi bile četvrte.

12966144_1170807729605037_425327975_n

U pionirskoj konkurenciji Milan Zvekić i Nikola Kovačević osvojili su zlatnu medalju. Ovim rezultatima Ekipa Kajak kluba Begej osvojila jei peharom za ostvareno drugo mesto u ekipnom plasmanu na Cupe Timisuara 2016.

U prilogu dostavljamo slike sa navedenog takmičenja. To je ujedno bilo i prvo takmičenje ove sezone na vodi, već narednog vikenda u subotu putujemo u Bezdan na međunarodno takmičenje na 2000 metara u svim kategorijama, a u nedelju na prvo kolo mini lige za mlađe kategorije.