26. 02. 2020.
Home / Ostali sportovi / Odbojkašima Kleka pioniri osvetlali obraz
Fotografija: Minja Petrović

Odbojkašima Kleka pioniri osvetlali obraz

Klek Srbijašume u XVI kolu Wiener Staditsche Super odbojkaške lige kao domaćin imao šansu da bodove zadrže za sebe.

Prvi (možda i odlučujići set) pripao je gostima , ekipi Niša koji su u samoj završnici imali mnogo sreće i dobili set na razliku 25:23.To je uticalo da klečani izgube i drugi set da bi svoju pravu igru Klečani pokazali u trećem i četvrtom setu kada su sve konce igre. držali u svojim rukama.Peti set bio je izjednačen do rezultata 6:6 kada je domaćin napravio niz grešaka i dozvolio Nišlijama da povežu šest uzastopnih poena što je bilo nedostižno za Klečane.

Sledeći protivnik Klečanima je OK”Partizan” .Utakmica se igra u sredu 9 marta u 17 i 30 časova u SPC”Vizura” u Beogradu. Beograđani su favoriti ali Klečani će pokušati da to opovrgnu i time još pokušaju da se spase devetog mesta koje vodi u baraž.Već u subotu (12. marta) Klečani će odigrati i poslednje ligaško kolo a protivnik im je prvoplasirana ekipa Crvene Zvezde iz Beograda. Utakmica će se igrati u Kleku sa početkom u 19 časova.

OK “KLEK SRBIJAŠUME ” 2

Druga ekipa Kleka koja se takmiči u Prvoj Vojvođanskoj ligi u XII kolu kao domaćin pružila je odličnu partiju protiv treće plasirane ekipe Siriga. Iako su izgubili 3:2 u setovima , klečani su imali vođstvo 2:1 , da bi ipak na kraju presudilo iskostvo gostiju.Klečani su najmlađa ekipa u ligi ali pružaju odlične partije i nadaju se na kraju prvenstva da će ztauzeti sredinu tabele. U sledećem kolu klečani su slobodni a naredni protivnik 19 marta biće ekipa “Slovena ” iz Rume.

PIONIRI OK KLEK SRBIJAŠUMA RUTINSKI

Pioniri Kleka nastavili su pobednički niz. U nedelju u Ravnom Topolovcu savladali su domaćina, ekipu “Hercegovine” sa 3:0 u setovima.Po rečima stratega ekipe Kleka, Zorana Ateljevića , njegovi igrači bili su jači od Topolovčana koji su izašli sa veoma mladom ekipom, koja će tek stasati u narednom periodu.To je bila prilika da i Ateljević isproba i svoje mlađe igrače Šimona,Janjića, Radovanovića i Vasića.Klečani su prvi na tabeli a sledeći meč igraju pred svojom publikom protiv ekipe Proletera iz Zrenjanina.

RADIMO, GRADIMO, SEME BUDUĆIH ŠAMPIONA, SADIMO…

Vredni kao uvek, članovi borilačkog sportskog kluba Borac, na čelu sa najzvučnijim imenom, Ajredinom Ajetijem, ...