15. 02. 2019.
Home / Ostali sportovi / 8 MEDALJA SA DRŽAVNOG PRVENSTVA
PS juniori

8 MEDALJA SA DRŽAVNOG PRVENSTVA

U nedelju je u Čačku održano prvenstvo Srbije za kadete, juniore i mlađe seniore.

Zrenjaninci su kao i svake godine imali zapaženu ulogu na ovom prvenstvu i osvojili ukupno 8 medalja.

Zlato je osvojio, po običaju, Salapura Đorđe (junior -76kg), srebro Stojšin Strahinja (kadet +70kg), dok su bronzane medalje osvojili Milovanović Anja (kadetkinja -54kg), Vujasinović Aleksandra (juniorka -53kg), Naić Nikola (junior -76kg) i Mačev Nikola (U21 -60kg).

Kadetska ekipa (Stojšin Strahinja, Laković Marko i Ćurić Janko) su osvojili 3 mesto kao i juniorska ekipa (Salapura Đorđe, Naić Nikola, Stojšin Vukašin i Kostovski David).

U narednom periodu prestoji Balkanski šampionat za ovaj uzrast u Dubrovniku (CRO), a nadamo se da će se u sastavu reprezentacije Srbije naći i članovi našeg kluba.

Međunarodni plivački miting Polet kup 2019. na kojem je učestvovao 291 takmičar iz 22 kluba ...