22. 11. 2019.
Home / Rukomet / Sudijska lakrdija u Zrenjaninu
rukomet proleter samot 3

Sudijska lakrdija u Zrenjaninu

Kada čitav meč stane u poslednji minut i kada su glavni akteri susreta ljudi u crnom, a ne igrači nije mnogo potrebno da se bude pametan, a da se ne zaključi da iza svega ovoga ne stoji neka mutna radnja i želja da se meč završi sa nerešenih 26:26. Odavno jedan sudijski par nije toliko izviždan u Zrenjaninu, a i Proleter pokraden, pa ovo prvo ni nije nezasluženo. Samo napomena da Proleterov najveći rival Obilić i sudijski par su iz istog grada, sve ostalo je suvišno reći.

Prvo poluvreme maltene nezanimljivo, nije bilo problema za domaćina koji je non – stop vodio, imao prednost od dva – tri gola u 10.minutu 5:3, deset minuta kasnije 13:11, a na odmor se otišlo sa vođstvom čete trenera Grubanova od -15:13.

Dobru partiju u redovima crveno – belih pružili su golman Živa Ilić, kao i bekovi Trninić i Aćimović. Leskovčane je donekle u igri održavao efikasni Marinković kojije imao pomoć u golmanu Pešiću.

Nastavak susreta i 49.minut donosi i prvo izjednačenje 20:20, ali i mnogo tehničkih grešaka kao i promašenih sedmeraca, za domaćin čak tri.

A onda sva drama u jednom minutu i to poslednjem kada je Proleter vodio sa 26:24. Prvo su sudije prestrogo dosudile sedmerac za Dubočicu koji je u pogodak pretvorio iskusni kapiten Marinković i smanjio na 26:25.

Ostalo je dvadeset sekundi do kraja, samo četiri docnije od kada su izveli loptu sa centra podizanjem ruke za pasivnu igru sudija, Grujić je primoran na šut, lepo se videlo da je neko iz odbrane gostujućeg sastava loptu skrenuo u korner, ali arbitri se prave “slepi” i loptu dodeljuju Leskovčanima koji maltene u poslednjoj sekundi preko Marinkovića stižu do boda i konačnih Proleter 26 Dubočica 26.

Tri krucijalne greške u samo jednom minutu sudijskog para otele su bod Zrenjanincima, slučajnost nije sigurno, a sudijska krađa e to je to, definitivno.

Proleter – Dubočica 26:26 (15:13)

Zrenjanin. Nova hala sportova. Gledalaca: 100. Sudije: Savić i Radulović (Beograd). Sedmerci: Proleter 6(3), Dubočica 5(5). Isključenja: Proleter 6. Dubočica 4 minuta.

Proleter: Ilić (13 odbrana), Živkov, M.Gaćinović, Trninić 5(3), Terzić 5, Bjelica 1, Grujić 3, Paun, Lukač, Aćimović 6, Petrović, A.Gaćinović, Popov 4, Šaru.

Dubočica: Pešić (8 odbrana, 3 sedmerca), Cvetković, Stefanović, Čičić, Stanković 3, Miljković, Marinković 9(5), Cvetanović 1, Stoiljković, Filipović, Zdravković, Vasić 3, Stojković 1, Stojanović 5, Đorđević 1.

izvor:

izvor:

BEOGRAD JE CELI, U NEDELJU UVEČE CRVENO-BELI…

Dva kluba crveno-belih boja, domaćin Crvena zvezda i zrenjaninski Proleter, u nedelju 24-te novembarske večeri ...