18. 11. 2019.
Home / Ostali sportovi / Klečani ne posustaju
odbojka klek srbijasume 1

Klečani ne posustaju

Mnogo lakše nego što je bilo ko očekivao odbojkaši Kleka uknjižili su treću pobedu u prvenstvu, ubedljivi i bolji su bili od gostiju iz Inđije slavivši pobedu sa 3:0 (25:22, 25:16, 25:17). Četa trenera Davora Ćuka, još jednom je potvrdila da na svom parketu može da dobije svakog protivnika, bez obzira na renome i ime. Dobra igra Roljića i drugara odrazila se i na rezultat, a i na trajanje meča, samo 62 minuta trebalo je šumarima da dođu do trijumfa i nastave seriju dobrih rezultata.

Prvi set doneo je siguran prijem Klečana, koji su poene osvajali, posle prvog tempa, bloka i napada sa krajeva vođsto od 8:5, istoplio se sredino seta kada su se Inđijci primakli na 15:16, ali je to bilo nedovoljno jer posle dodavanja gasa poenima kapitena Ateljevića ponovo stiču tri poena plusa 21:19, a asom Roljića dolaze do 25:22 i vode sa 1:0 u setovima. U drugom setu, iako su gosti vodili sa 8:7 i 16:14 kod domaćina je proradio blok, ubojito oružje te večeri i serija poena im donosi preokret 21:16. Mirno i staloženo serijom od četiri vezana poena i drugi set pripada ekipi iz Olimpijskog sela 25:16, za sada već lepih 2:0 u setovima. Vođstvo i sigurna igra je sama po sebi je bila vetar u leđa domaćoj ekipi koja je od samog početka trećeg seta držala sve konce u svojim rukama. Predvođeni Roljićem, Narančićem i Tomićem uz dobru igru i ostatka tima Šumari brzo došali do prednosti 8:4 i 16:11, više nego rutinski i do nedostižnih i poražavajući za goste 21:12. Lagano poen po poen tim trenera Ćuka je krčio sebi put do trijumfa, a on se ostvario rezultatom 25:17 za konačnih Klek Srbijašume 3 Inđija 0.

OK Klek Srbijašume – OK Inđija 3:0 (25:22, 25:16, 25:17)

Klek. Sala “Miloš Grbić”. Gledalaca: 250. Sudije: Đorđe Stevanović i Goran Gradinski.

OK Klek Srbijašume: Tomić 13, Ateljević 13, Grče, Grbić, Tanović 2, Narančić 10, Roljić 16, Đukanović, Providžalo 3, Petrović, Slavnić, Stašević.

OK Inđija: Lalić, Sretenović, Pešut 17, Janjić 8, U.Grković, A.Grković 3, Čolović, Andrić, Elezović 1, Micić 13, Stević, Kovačević 1.